2026-03-28

ki minek gondol…

dveṣyo na sādhur bhavati
na medhāvī na paṇḍitaḥ |
priye śubhāni karmāṇi
dveṣye pāpāni bhārata ||


A gyűlölt nem lesz szádhu,
sem bölcs, sem pandit.
A kedvelt tettei tartják jónak,
a gyűlöltét csak bűnnek, Bhárata!

Annak szemében sosem leszel jó ember, aki nem szeret, vagy tisztel téged.

(Mahābhārata 5.39.4., Vidura tanítja Dhṛtarāṣṭra királyt)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

az ostoba

atiśaucam aśaucaṁ vā atinindā atistutiḥ | atyācāram anācāraṁ ṣaḍvidhaṁ mūrkhalakṣaṇam || Túl tiszta, vagy tisztátalan, túlságosan sért...